ausu caurduršana

ausu caurduršanaausu caurduršanas auskari

Ausu caurduršana  aizņems vien pāris minūtes, tas ir gandrīzs nesāpīgs un drošs process. Piedāvājam vienas vai abu ausu ļipiņu caurduršanu.

Ārstnieciskie auskari ir izgatavoti no medicīniskā tērauda – hipoalerģiska materiāla.

Abu ausu ļipiņu caurduršana –15 eiro (auskari iekļauti cenā)

Vienas ļipiņas caurduršana – 10 eiro

Ja lēmums par ausu caurduršanu pieņemts, var doties uz precodeūru. Kosmetoloģe uzsver, ka šajā dienā bērnam jābūt labā omā un jābūt labi pagulējušam.

Kā notiek ausu caurduršana?

 1. Kosmetologs iepazīstas ar klientu un īsumā izstāsta par procedūras norisi;
 2. Klients izvēlas auskarus no šaujamo auskaru  klāsta
 3. Ar īpašu ādas flomāsteri abās ausīs atzīmē punktiņus, kur iešaut auskarus;
 4. Dezinficē savas rokas, uzvelk cimdus un dezinficē auss ļipiņu;
 5. Ievieto sterilos, ķirurģiskā metāla auskarus pistolē un iešauj ausīs. Auss ļipiņa prasti neasiņo, ir tikai apsārtusi.
 6. Izstāsta par kopšanu mājās.

Kā kopt caurdurtas ausis?

 • Pirmās 3 dienas nevajadzētu mazgāt matus, bet aptuveni mēnesi pēc ausu caurduršanas nevajadzētu iet  uz baseinu un pirti.
 • Pirmo mēnesi nepieciešams 2-3 reizes dienā, neizņemot auskarus, tīrīt ar ūdeņrada pārskābi.
 • Ar tīrām rokām vienreiz dienā auskaru mazliet pagrozīt.
 • Ja parādās kādi izdalījumi, tad ar spirtu saturošu tinktūru (kliņģerīšu, borspirtu u.tml.) uz vates kociņa 2x dienā no abām pusēm asu ļipiņas ap caurumiņu ir jānotīra.
 • Kad pagājušas 4 nedēļas, tad parasti caurumiņš ir pilnībā sadzijis un izšautos auskarus var mainīt pret citiem vai atstāt ausīs arī uz ilgāku laiku.
 • Ir jāseko līdzi tam, lai bērns neaiztiktu auskariņus, jo rokas ne vienmēr ir sterilas un jāpaseko līdzi arī tam, lai auskariņi neķertos aiz apģērba un bērna matiem.

No cik gadiem likt auskarus bērnam?

 

Kādā vecumā durt ausīs caurumiņus?

Vislabāk ausis caurdurt vecumā, kad bērns patiešām apzinās, kas ar viņu izdarīts. Katram bērnam apzinīgums gan iestājas savā vecumā, bet tas varētu būt no 3 gadu vecuma. Jāraugās, lai caurumiņš labi sadzīst, lai tas nemitīgi netiktu aiztikts ar rokām.

Bieži mainīt auskarus nav labi

Bērniem bieža auskaru maiņa nav īpaši ieteicama. Pēc ausu caurduršanas jāapbruņojas ar pacietību – iešautie auskariņi jānesā vismaz mēnesi, lai caurumiņš patiešām sadzītu un netiktu lieki traumēts. Ir jau saprotams, ka mazās princeses vai princīši auskriņus vēlas mainīt bieži, bet vecākiem būtu jāapzinās sekas, kas var iestāties, ja to dara pārāk bieži. Katra auskara kājiņa ir citādāka – viena resnāka, cita tievāka, tādēļ caurumiņš, kas vēl nav sadzijis, tiek traumēts. Ja pēc ausu caurduršanas ausīs novērojams kāds sacietējums, jāpieliek spirta komprese, taču strutu gadījumā, vai arī, ja rodas kāds bumbulis, jādodas pie speciālista.

Bižutērijai – NĒ

Bērniem auskarus vēlams izvēlēties no dabīgajiem materiāliem – zelta vai sudraba, vai arī kosmetologu kabinetos nopērkamus ausakriņus, kas apstrādāti ar medicīnisku titānu, kas neizraisa nekādas alerģijas. Bižutēriju, lai gan tā tagad nopērkama skaista un interesanta, tomēr vajadzētu atturēties likt bērna ausīs, jo īpaši tad, ja austiņas vēl nav sadzijušas. Bižutērijas izstrādājumi iekaisuma procesu var pastiprināt.

Nākotnē, lai izvairītos no iespējamām traumām un caurumiņu izstaipīšanās,  izvēloties auskariņus meitai, neizvēlēties tādus auskarus, kuri karājas, tādus, kuros ir smagi akmentiņi, un arī tādus, kuri paši ir liela izmēra.

Powered by themekiller.com